Klima Arızaları Tespiti ve Tamiri

Klima Arızaları Tespiti ve Tamiri

                Klimaların bakımları ve temizlikleri zamanında yapılmadığı zaman, bir süre sonra çeşitli arızalarla karşılaşılabilmektedir. Klima arıza servisi elemanlarımız, klimalar ile ilgili yaşanılan her türlü problemin üstesinden, hızlı ve profesyonel çözümlerle gelmektedirler. Klimalar çalışmamaya başlayarak, ısıtmayarak, soğutmayarak, gürültülü bir şekilde çalışarak, gaz kaçırarak, arızalarını belli etmektedirler. Klima kart tamiri, gaz kaçağı tamiri, ısınma ve soğutma problemi tamiri, gibi tamirler, firmamız tarafından, oluşan arızalara göre çeşitli tekniklerle yapılmaktadır.

 Klima Neden Çalışmaz?

                Klimaların çalışmamasına bağlı olarak oluşan sorunlar, elektrik prizi sorunu, güç kablosundaki sorun, İç ünite kartı arızası, açma – kapama düğmesi arızası, sensör problemi, gaz kaçırma problemi, kumanda veya sigorta problemi gibi çeşitli sorunlardan kaynaklanıyor olabilir.

Klima Soğutmuyor, Neden?

                Soğutmama ve ısıtmama gibi problemlerde de genellikle sebepler, sensör ve kumanda problemlerine, fan sorunlarına,pervane kırılmasına, peteklerdeki kirliliğe, sinyal kablosundaki bozukluklara, gazın fazla veya eksik olma durumu gibi durumlardan kaynaklanmaktadır. Gaz kaçırmasının da kendi başına bazı nedenleri vardır. Bunlar;

                gibi sebeplerdir. Klimalardan su akması da yine arıza sebeplerinden bir tanesidir. Klimaların su akıtmasında da diğer sorunlarda olduğu gibi bazı etkenler yer almaktadır. Var olan yıkıcı etkenler arasında, su haznesinde tıkanıklıkların olması, iç ünitede bulunan fan arızası, buzlanmaya bağlı oluşmuş tıkanıklıklar, gazın fazla veya eksik olma durumu, peteklerde oluşan kirlilik, delik ve çatlakların oluşması, montajdan kaynaklanan sorunlar, hortumda meydana gelen tıkanıklıklar ve dengenin bozulması gibi sebepler yer almaktadır.

                Klima fanı çalışmıyor, klima gürültülü ses çıkartıyor, gibi problemler, kullanıcılar tarafından bize iletilen klima arızalarından bazılarıdır. Klima tamircisi olan profesyonel elemanlarımız, bu alanda da kolay ve hızlı çözümlerle, müşteri memnuniyeti odaklı hizmete önem vermektedir. Klimaların gürültülü çalışmasını da tetikleyen bazı nedenler bulunmaktadır. Boru sisteminde bulunan ezilmeler, iç ünite ve dış ünitedeki dengesizlikler, iç ünite ve dış ünitelerin kapaklarının duruş biçimi, montaja bağlı olarak gelişen hatalar, ünitelerde bulunan fan problemleri, klima motorunun yaylarında meydana gelen sorunlar, aksam ve boruların birbirine sürtmesi ve cihazla bulunan gaz fazlalığı gibi sebepler, cihazların gürültülü çalışmasının sebeplerindendir.

                Ürün satın alındıktan sonra, ürünü arıza oluşmadan, daha uzun sürede ve daha sağlıklı bir biçimde kullanabilmek için, rutin klima bakımlarının yapılması gerekmektedir. Klima arızaları ve tamiri için, garantili ve uygun fiyatlara hizmet veren firmamıza ulaşarak, cihazlarının ilk günkü gibi yeni ve yüksek performanslı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, İstanbul’un her semtinde bulunan klima arıza servisleri arasındaki en güvenilir firmamızı, tereddüt etmeden arayabilirsiniz. Elde edebileceğiniz iletişim bilgilerimiz ve formlarımız, internet sitemizde bulunmaktadır.

 

 

Klima Arızaları Tespiti ve Tamiri

Call Now ButtonTıkla Ara