Klima Demontaj ve Montaj Taşıma Hizmeti

klima dış ünite montajı

                Son dönemlerde, ısınma ve serinleme alanında, en çok kullanılan cihaz klimalar olmuştur. Çokça tercih edilen bu cihazlar, kimi zaman kurtarıcı bir etken olarak değer görmektedir. Özellikle kış ve yaz aylarında vazgeçilmez olan klimalar, kışların buz gibi soğuğunu ısıtan ve yazların kavurucu sıcağını serinleten bir cihaz konumundadır. Tabi bu cihazı kullanmadan önce ve kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır.

                Gerek evlerde gerekse iş yerlerinde tercih edilen klimaların kurulum için klima montajı ve taşınma için demontajı çok önemlidir. Bu hususta, özellikle işinin ehli olan ve profesyonel çalışma prensibine sahip olan firmalardan yardım alınması gerekmektedir. Bu alanda verilen klima montajı fiyatı da tabi ki kullanıcı için önemli bir maddedir. Klima fiyatları ne kadar olursa olsun, klima tamir fiyatları ve klima söküm montaj fiyatları, oldukça merak edilen konulardandır. 25 yıllık tecrübeyle çalışan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmamızda, bu ücretler oldukça uygun fiyatlarla belirlenmekte ve sizlere garantili bir çalışma imkanı sunmaktadır.

                Klima Montaj – Demontaj Nasıl Yapılır?

                Satın alınmış olan bir klimanın montajı veya yeri değiştirilmek istenen bir klimanın demontajı kesinlikle kullanıcı tarafında yapılmamalıdır. Bu alanda yılların tecrübesine sahip olan firmamız, en çok tercih edilen firmadır. Çünkü, günümüzde genellikle sıfır alınması tercih edilen klimalarla birlikte ücretsiz olarak sunulan bu önemli hizmet, son derece bilgi ve uzmanlık gerektiren bir hizmettir. Klimaların montajı için evde belirlenen konumuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. Cihazın hava kanallarının doğru bir şekilde konumlandırılması ve dışarıya açılan kanalların da güvenilir ve doğru bir şekilde ayarlanması da, uzman çalışanların bilgi birikimleri sayesinde olmaktadır. En doğru olan klima konumlandırması, cihazların hava giriş çıkışını engellemeyecek şekilde yapılan konumlandırmadır. Klimaların söküm takım işlemleri için rahat çalışılabilecek bir alana kurulması da son derece önem taşıyan bir husustur. Klima tamir servisi ve montaj – demontaj servisi için alınacak hizmette, firmanın bilgili ve profesyonel seçilmesi, hem bütçe hem de sağlık açısından da avantajlı olacaktır.Klima dış ünite montajı

                Klima Demontaj Fiyatı ve Montaj Ücreti Ne kadar?

                Hangi marka ve modelde olursa olsun, kurulum yapan firmamız tarafından belirlenen ücret, müşteriyi üzmeyecek ücretlerle belirlenmiştir. Klima taşıma, klima sökme – takma için son derece titizlik ve temiz çalışma sürdüren uzman ekibimiz, cihaza ait parçaların zarar görmemesi için, hassas bir çalışma yürütmektedir. Klima takma fiyatları ve diğer servis fiyat arımız için 444 3 319 numaramızdan bizimle iletişime geçerek, gerekli bilgileri alabilirsiniz. Garantili olarak çalışma yürüten firmamızın internet sitesinde, her türlü arıza ve montaj – demontaj işlemleri için soru- cevap bölümü yer almaktadır. Klima servisi çağrı merkezimizi arayarak, güvenilir ve uzman ekibimizin tecrübesinden siz de kolaylıkla faydalanabilirsiniz.Size ucuz klima montajı fiyatı sunamayız fakat  Garantili Hizmeti uygun klima montaj fiyatları sunabiliriz

klima söküm montaj

1- Klima montajı nereye yapılırsa klima daha randımanlı çalışır ?

Klimanızın yüksek performanslı olarak çalışabilmesi için iç ve dış ünite arasında kullanılacak olan bakır boru mesafesinin ideal ölçülerde olması gerekir. Küçük kapasitedeki klima cihazları için ( 9.000 – 12.000 – Btu/h ) bakır boru mesafesi ortalama 3 ila 3,5 metre olmalıdır. Küçük kapasiteli klimanızın verimli çalışabilmesi için bakır boru mesafesinin 5 metreyi geçmesi önerilmez. Teknik olarak 5 metrenin üzerinde montaj yapılabilmektedir, fakat sisteme ekstra gaz ücreti alınarak ilave gaz şarj edilmesi gerekmektedir. Yüksek kapasitedeki klima cihazları ( 18.000 – 24.000 Btu/h ) ideal montaj mesafesi 5 metre olmalıdır.

Klima cihazı dış ünitesi hava giriş ve çıkışının engellenmeyeceği bir yere monte edilmelidir.klima montaj ücreti

 

2 – Klima montajı esnasında dikkat edilmesi ve uygulanması gerekenler.

a- İç ve dış ünitenin rahat çalışabileceği bir yere monte edilmelidir.
b- İç ve dış ünitelerin terazi kullanarak düzgün ve sağlam bir şekilde monte edilmesi. İç ünitenin ilk olarak duvara monte edilen sac pplakasının iyi sabitlenmesi ve terazi dengesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde klimanızın iç ünitesinden ses gelebilmektedir.
c- İç ve dış ünite arasındaki bakır boruların izalasyonunun tam olarak yapılması gereklidir.
d- Pencere tipi klimalarda montaj için açılan yer ile cihaz kasası arasında kalan boşluğun uygun şekilde kapatılmasına dikkat edilmelidir.
e- Elektrik beslemesi ve kumanda iletişim kablosunun bağlantılarının düzgün yapılması na dikkat edilmelidir.
f- Drenaj testi yapılmalı ve drenaj borusunda herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
g- İlk çalıştırmanın ardından gaz basıncı ölçülmeli ve gerekli ise klimaya gaz şarjı yapılması gerekmektedir.

Her marka ve model klima cihazınızın montaj, demontaj, gaz dolumu işlemleri garantili şekilde yapılmaktadır.

Klima montaj ve klima demontaj işlemleri için 444 3 319  nolu telefondan bizler ile iletişime geçebilirsiniz

Klima Demontaj ( Sökümü )

Klima Montajı kadar Klima demontajı da  çok önemlidir. klima söküm aşaması titizlik ve uzmanlık isteyen bir işlem olup klima sökümü aşamasında sökülen parçaların zarar görmemesi için titiz bir çalışma yürütülmesi gerekmektedir.Firmamız bünyesinde görev yapan uzmanlarımız klima söküm, klima montajı,klima tamiri,klima bakımı gibi konularda uzman kişilerden oluşmaktadır.

 

One Thought to “Klima Söküm – Montaj”

  1. yavuz

    Merhabalar Generalelektirk maraka Kilimami İstanbul-Güneşlideki evimden söküp yeni çekmeköydeki evime montaj yaptirmak istiyorum bu konu ile ilgili fiyat nedir? yardimiznizi rica ederim

Leave a Comment