Klima Su Akıtıyor

Klima Su Akıtıyor

Klima iç ünitesinden su Akıtıyor.

klima su akıtıyor ne yapmalı?

 

Klima su akıtıyor neden?

Klima içeriye su damlatıyor  ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki tavsiyelerimizi uygulayın tüm önerilerimizi gözden geçirdiniz ve halen klima iç ünite su damlatıyor sorununa çare bulamadıysanız bizi arayın uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Gelelim klima su damlatıyor neden ? sorusunun cevabına sizde klima su akıtıyor ne yapmalıyım ? diyor sanız aşağıdaki tavsiyelerimizi gözden geçirin

Su gideri tıkanmış veya kambur yapmış olabilir drenaj borusunun eğimli olması ve boşluğa akması gerekmektedir.

İç üniteden giden su boşaltma ( drenaj ) hortumunu takip ederek normal olarak suyun boşalması gereken yeri kontrol ediniz. Hortumun ucu açık mı? tahliye hortumunun ucu aşağıya bakması gerekiyor  suyun rahat akmasını sağlayınız. Hortum ucu pet şişe damacana su şişesi vs. şeylerin içine bırakılmışsa çıkarınız. Damacana veya pet şişelerin içerisi su dolduğunda drenaj hortumun ucu kapanarak su tahliyesini engellemektedir.Tahliye işlemi olmayınca klima suyu içeri verir.

markalar
Bütün Klima MArkalarına hizmet vermekteyiz

İç ünite petekleri (Kondansör)  kirlenmiş olabilir özel kimyasalları ile bakımı gerekir. 

Toz filtreleri tıkanmış olabilir, toz filtrelerini yıkayın.klima su 

klima su akıtmıyor

Klima dış ünitesinden su akıtıyor ise;

Klima soğutma modunda iken bakır boruların bağlantı elemanlarında havadaki nem oranına bağlı olarak yoğuşmadan kaynaklı su damlaması akıntısı olabilir.

Klima ısıtma modunda çalışırken veya klima otomatik buz çözme ( defrost ) operasyonu esnasında su akıntısı normaldir. Buz çözme işlemi bittikten sonra su damlatmada duracaktır.

 İç ünite hava üflemesi azaldı veya durdu ise;

 Klima termostatı ortam sıcaklığını ayarladığınız sıcaklığa ulaştığında zaman fan devrini otomatik olarak en düşük devre ayarlanır.

 Klima Isıtma modunda çalışırken iç ünite, otomatik buz çözme ( defrost ) operasyonu esnasında üflemeyi keser veya en düşük fan devrine ayarlar. 10-15 dakika sonra normal moda döner.

 İç ünite, otomatik fan moduna alınmış ise ( kumanda üzerinde salyangoz işareti görünür ) ortam sıcaklığı ayarlanan sıcaklığına yaklaştığı zaman fan devri azalır, uzaklaştığı zaman artar. Kumandada yer alan “FAN” tuşu yardımı ile fan devrini ayarlanabilir.

İç ünite hava çıkışından buhar çıkıyor;

Klima soğutma modunda, iken özellikle ilk çalıştırma esnasında odadaki nem oranına bağlı olarak hızlı soğutma işleminden dolayı havadaki nem buğuya dönüşebilir.

Dış üniteden beyaz duman çıkıyor;

Isıtma modunda, çalışan klima dış ünite değiştirici üzerindeki veya tavasındaki ısı suyun buharlaşması sonucu oluşabilir. Beyaz dumanı andırır.

İç üniteden hoş olmayan kötü kokular yayılıyor;

Filtreleri kontrol ediniz. Kirli ve dozlu ise temizleyiniz. Klima iç ünitesi, çalışma prensibi itibari ile bulunduğu ortamdan havayı emip tekrar aynı ortama verir. Buna bağlı olarak ortamdaki boya, vernik, mobilya, halı, elbise, yemek, sigara vb. kokuları klimanın da yardımıyla etrafa daha çabuk yayılır. İç ünitedeki ısı değiştirici veya  fan kirlenmiş olabilir. Bakım yaptırmanızı öneririz. Unutmayın Klima bakımı Sağlıklı yaşam için yılda iki kez yaptırılmalıdır.arçelik klima su damlatıyor, vestel klima su damlatıyor, beko klima su damlatıyor sunny  rubenis baymak airfel demirdöküm bosch ariston mierl

Klimanız hangi marka olursa olsun klima uzmanımız size yardımcı olacaktır.  bizi aramaktan çekinmeyin

 Firmamız 25 yılı aşkın süredir İstanbul da servis vermektedir.

Call Now ButtonTıkla Ara